Wyspy Zielonego Przylądka

LISTOPAD, GRUDZIEŃ 2014

STYCZEŃ, LUTY 2015

"Piękny widok" - Boa Vista - dokładnie takie znaczenie ma nazwa tego przeuroczego kawałka lądu, położonego ma środku Atlantyku, 600km na zachód od wybrzeży Senegalu. Jest jedną spośród 10 zamieszkanych obecnie wysp archipelagu Zielonego Przylądka(Cabo Verde). BoaVista została odkryta w 1458r i obecnie jej populacja to ponad 4000 mieszkańców, z czego połowa żyje i pracuje w największym miasteczku - Sal Rei. Archipelag Cabo Verde to kraj tzw. Czarnej Afryki, jednak z ponad 90-cio procentowym odsetkiem katolików. Język urzędowy - portugalski. Każda godzina trwa tutaj dwie, a dewiza kraju to „No stress” i naprawdę…, daje się to odczuć już od pierwszych chwil. Destynacja dla Europejczyków egzotyczna, ale jednocześnie przyjazna i przede wszystkim bezpieczna. Lokalesi (Kreole) to naród nastawiony pozytywnie do życia i gości z Europy.

     

     

Słońce, przyjemna temp. 24°C mięciutki biały piasek, puste bezkresne plaże i woda tak krystalicznie czysta, że ciężko gołym okiem odróżnić 2 od 10 metrów głębokości! Wymarzone miejsce na prawdziwy chill i relaks. Jednak w KitePro - podróżach, podstawowym kryterium jest wiatr, ale zaraz po tym - różnorodność spotów kajtowych. Boa jest dokładnie tym miejscem, którego szukamy. Hasło „Cabo Verde" u każdego kojarzy się z ogromnymi falami i warunkami tylko dla ekspertów. Nic jednak bardziej mylnego, jest w tym bowiem tylko część prawdy. Na takich spotach jak Varadinha czy Chaves, gdy warunki są "mocne" i gdy wchodzi duży swell, fale potrafią sięgać nawet 4 metrów!..., szczególnie zimą. Faktycznie, na takich górach pływać mogą tylko doświadczeni, a jeśli tego doświadczenia brak – to dyplomatycznie nazwę "odważni" serferzy - choć znaczenie zgoła inne:) O wyjątkowości BoaVista w całym archipelagu Cabo Verde, przemawia jednak właśnie jej wszechstronność i występowanie także spotów łatwych, z płaską lub w ogóle płytką wodą.

Nie sposób nie wspomnieć o ogromnym potencjale tego miejsca do uprawiania czystego surfingu i paddle-boardingu. Tak doskonałych warunków z cieplutką wodą i regularnym swell'em trudno szukać gdziekolwiek bliżej Europy.  

     

     

Osoby średnio - zaawansowane mogą bezpiecznie „pobawić się” np. na małej swell’owej fali 0,5-1m wysokości (Bahia). Zaletą Boa Vista, jest wspomniana właśnie różnorodność miejsc do kajtowania pod względem trudności. Kolejny spot Punta Antonia – to niezwykle popularna miejscówka gdzie swell Atlantyku nie wchodzi nigdy, fala jest tu przeważnie bardzo mała, a wiatr wieje skośnie do brzegu. Warunki idealne do nauki od podstaw, czy pierwszych kroków na fali. Na spotach z wiatrem off shore można bezpiecznie pływać z asekuracją motorówki.

     

Dla oddania pełni skróconego przkroju spotów tej wyspy, należy też wspomnieć o płytkiej lagunie z wodą do pasa - spot idealny do nauki od podstaw(zdj. poniżej)

     

      

 

MIEJSCE

BoaVista to póki co, to miejsce jeszcze nieeksplorowane przez masową turystykę. Klimat suchy i gorący, temp. wody 22-24°C, wspaniali przyjaźni ludzie i niezapomniana muza rodem z Jamajki, która od wpada w ucho:) Obserwuje się znaczny rozwój z roku na rok, przybywa sporo nowych hoteli i nowych połączeń linii lotniczych. Znajduje się tu już kilka luksusowych ośrodków, są one jednak drogie. Mocno jest natomiast rozwinięta infrastruktura apartamentów do wynajęcia. Taka formuła najbardziej nam odpowiada. W przeciwieństwie do hermetycznych wakacji w zamkniętych kurortach, decydując się na Apartament, dajemy sobie tak naprawdę szansę zetknąć się choć z cząstką autentyczności tego miejsca, poznać lokalesów, stylem ich życia, zjeść śniadanie w najchętniej odwiedzanej knajpie, a na kolację zrobić grillową ucztę na plaży - w zaprzyjaźnionej bazie kite.

    

      

 

WALUTA I CENY 

Lokalny pieniądz to escudos. 110 ECV= 1 €. Przylatując obowiązkowa wiza na lotnisku 25€. Koszt taxi 10-15 € max 6-8 osób z bagażem/ od samochodu. Ceny żywności w sklepach porównywalne z Polską choć wyraźnie droższe. Przykładowo; mleko 1 € , kg świeżej ryby 3,50€ , Cola 2€ , piwo 0,25l 1€, jajka 0,30 €. Cena obiadu, od 5 € w lokalnych knajpach dla tubylców, do min. 15 € w restauracji w centrum miasta. 

OFERTY TOUROPERATORÓW - ... ceny zaczynają się od około 1000€/ 7 dni

Oferty kompletnych imprez turystycznych są stosunkowo drogiem, można jednak trafić na ciekawe propozycje znanych niemieckich touroperatorów np. z wylotami z Hamburga czy Hannnoveru. Ceny uzależnione od okresu, ale przeważnie za 14 dniowy pobyt w hotelu z przelotem, ubezpieczeniem, transferami i wyżywieniem zaczynają się od około 1350(***HB). Hotel **** z All In, to wydatek minimum 1600€/osobę. 

 


WYJAZD Z NAMI - ... nawet poniżej 700 €/ 14 dni

Inną możliwością jest wyjazd organizowany przy naszej pomocy. Przy odrobinie szcześcia bilety można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, w granicach 300-400 euro, a pobyt w apartamentach poniżej 300 euro za 2 tygodnie/os. Pamiętać jednak należy o tym, że odwołanie lub przesunięcie lotu, nie powoduje automatycznie anulacji rezerwacji hotelu. Cena apartamentów uzależniona jest od ilości osób, długości pobytu, oraz terminu wyjazdu. Apartamenty znajdują się 15 min jazdy samochodem z lotniska, w miejscowości Sal Rei, najlepszą bazą wypadową do wszystkich ciekawych miejsc wyspy. W bezpośrednim pobliżu apartamentów bankomat, lokalne knajpki i klimatyczne restauracje. Dostępne są T "0", studia(30m2), dla maksymalnie 2 osób, oraz T1, 2-4 osobowe apartamenty o powierzchni ok. 50m2. Każdy apartament składa się z salonu z aneksem  kuchennym,  w salonie jest część jadalna ze stołem i krzesłami, oraz część wypoczynkowa z rozkładaną sofą do spania. W przypadku T1 sypialnia z podwójnym łożem plus łazienka z prysznicem. Każdy apartament posiada przestronny balkon. Aneks kuchenny wyposażony jest w kuchenkę, lodówkę, czajnik, toster, oraz naczynia i sztućce, jednym słowem wszystko co potrzebne do przygotowania samodzielnie posiłków. Istniej e także możliwość zakupu śnadań, 7 euro/osoba/dzień. Rezerwacja poszczególnych apartamentów po potwierdzeniu dostępności.

APARTAMENTY

     

     

PRZELOT

Od 2014 roku ruszyły bezpośrednie połączenia z Warszawy na boa Vista. 

W tej sprawie przed zakupem biletów on-line, zalecamy wcześniejszy kontakt z nami.

BAGAŻ SPORTOWY

W zależności od wyboru linii lotniczych, bagaż sportowy typu Kitesurfing , najczęściej wiąże się z dodatkową opłatą, od 40€ do nawet 120€. 

UBEZPIECZENIE

Zawsze zalecamy zakup dedykowanego ubezpieczenia, obejmujące także amatorskie uprawianie sportów podwyższonego ryzyka (w tym kitesurfing i pokrewne). Dobrą polisę można kupić juz od 70zł/7 dni.

SPOTY

Boa Vista to bardzo duży wybór i przekrój spotów, od najłatwiejszych, z płaską płytką wodą w lagunce, przez całkowity flat na off shore, delikatny wave z malutką falą i wiatrem side onshore, po czysty rasowy swell i kilkumetrowa fala. Spoty do których warto się zalogować, naszym zdaniem są dwa, jeden przy samym Sal Rei, drugi przy Riu Karamboa. Wybór uzależniony od własnych preferencji, naszym zdaniem oba miejsca są godne polecenia. 

STORAGE & RESCUE

PAKIET STANDARD

1 tydzień za osobę od 55€ - 75€  (w zależności od wyboru spotu i bazy)

2 tygodn. za osobę od 89€ -115€ (w zależności od wyboru spotu i bazy)

 

PAKIET PREMIUM 

1 tydzień za osobę od 110€ -135€ (w zależności od wyboru spotu i bazy)

2 tygodn. za osobę od 159€ -205€ (w zależności od wyboru spotu i bazy)

Ceny obejmują przechowanie sprzętu, korzystanie z infrastruktury bazy oraz asekurację na wodzie z motoróki lub jet-ski. "pakiet standard" obejmuje podczas całego pobytu 2 akcje rescue za darmo. Każda kolejna akcja płatna jest dodatkowo 20€.(UWAGA! Każda akcja rescue dla osób w ogóle nie zalogowanych w bazie to koszt 50€). Wykupienie opcji "rescue premium" obejmuje nielimitowane rescue podczas całego pobytu. 


SZKOLENIA 

10h kurs indywidualny - 1600 zł/osobę*

10 h kurs grupowy(2 osoby) - 1100 zł/osobę*

*ceny zawierają kompletny sprzęt (latawiec, bar, deska, trapez, kask ochronny) oraz opiekę instruktora. 


WPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

1 tydzień - 1100 zł

2 tygodn. - 1700 zł

1 dzień - 290 zł

Ceny zawierają kompletny sprzęt (latawiec, bar, deska, trapez, kask ochronny). Rezerwacje sprzętu na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy na zapytanie. W przypadku zniszczenia sprzętu wypożyczający pokrywa koszt naprawy oraz utraty wartości sprzętu. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia sprzętu. Sprzęt wypożyczany jest tylko osobom posiadającym poziom umiejętności odpowiadający IKO 3.

 

TRANSFERY NA WYSPIE

Koszt taxi (pick-up) na 6-8 osób, to 10-20€ w zależności od dystansu i częstotliwości kursów.

 

travel@kitepro.pl 

szkolenia@kitepro.pl

lub zadzwonić :

+48 512 490 080

+48 22 219 52 57 


Zapraszamy serdecznie!

KiteProTeam

*Publikowane materiały informacje, a w szczególnosci ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.